Majowy Mały Medyk

W poniedziałek 14 maja odbyło przedostatnie spotkanie młodych studentów, w ramach projektu Mały Medyk PAD w UMP. Jednocześnie było to ostatnie spotkanie, na którym uczestnicy wysłuchali wykładów. W czerwcu spotkają się już na absolutorium.

Pierwszy wykład na temat najdziwniejszych udomowionych zwierzętach, przedstawiła Marianna Karczewska, uczennica klasy 4 Szkoły Podstawowej COGITO w Poznaniu. Marianna interesuje się od dawna zwierzętami i podczas swojego wystąpienia wcale nie musiała korzystać z notatek, nawet ich nie miała...

W drugim wykładzie trudną tematykę medycyny nuklearnej przybliżył młodym studentom dr hab. med. Rafał Czepczyński z Katedry i Kliniki Endokrynologii, Przemiany Materii i Chorób Wewnętrznych UMP.