< Cofnij

Uroczyste absolutorium

W poniedziałek 11 czerwca odbyło się absolutorium najmłodszych studentów naszej uczelni, uczestników Projektu „Mały Medyk” - PAD w UMP. Tegoroczna, szósta już edycja projektu zgromadziła ponad 400 uczestników z 13 szkół z województwa wielkopolskiego. Obok szkół z Poznania w projekcie wzięły udział także placówki z Czempinia, Kalisza, Krotoszyna, Wojnowic i Lubonia.

Uroczyste absolutorium swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele władz uczelni:
- prof. dr hab. Edmund Grześkowiak, Prorektor ds. Studenckich,
- prof. dr hab. Franciszek Główka, Prodziekan Wydziału Farmaceutycznego,
- dr hab. Jakub Żurawski, Prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu.

Młodych studentów przywitał i skierował do nich swoje słowa Prorektor, prof. dr hab. Edmund Grześkowiak. Następnie na scenę zostały zaproszone laureatki konkursu na badanie Małych Medyków, uczennice klasy czwartej ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Poznaniu, Ola Janas, Emilia Kocełek i Tosia Marcinowska. Laureatki przedstawiły swój eksperyment, do którego podeszły w prawdziwie naukowy sposób. Sformułowały problem badawczy, postawiły hipotezę i ją zweryfikowały.

Następnie na uczestników projektu czekała niespodzianka, odwiedziny akrobatów z Teatru z Głową w Chmurach i Szkoły Akrobatyki. Byli oni partnerami tegorocznej edycji projektu, dzięki czemu nasi młodzi wykładowcy mogli uczestniczyć w pokazowych lekcjach akrobatyki.

Najważniejszym dla wszystkich młodych słuchaczy momentem, była chwila rozdania dyplomów, kiedy każdy z uczniów mógł stanąć na scenie i odebrać gratulacje.

Na koniec uroczystości, pokaz akcji ratunkowej przeprowadzili studenci z Akademickiej Społeczności Ratownictwa i Medycyny Katastrof.

Życzymy wszystkim uczniom udanych wakacji!

» Fotogaleria