Relacje ze spotkań

WIZYTA W STIDIU NAGRAŃ UMP

Mimo wielu ograniczeń, nasi młodzi studenci dokończyli swoje wykłady i nagrali je w Studiu Nagrań UMP. Wykłady nagrali też dorośli wykładowcy i dzięki temu nasi uczestnicy mogą poznać tematykę wykładów, które miały odbyć się od marca do czerwca 2020 roku. Wizyta w studio nagrań była dla wszystkich ciekawą przygodą i nowym doświadczeniem.

» Fotogaleria

 


SPOTKANIE MAŁYCH MEDYKÓW - LUTY 2020

W poniedziałek 17 lutego, uczestnicy Projektu Mały Medyk spotkali się po feriach zimowych. Tym samym połowa zajęć już za nami.

Tym razem wysłuchaliśmy następujących wykładów:

 "Zmysły w roli głównej" - przedstawiły uczennice klasy IIIb ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Poznaniu, Olga Jurkiewicz i Zuzanna Mikołajczak.  Dziewczynki rozwijały temat zmysłów, odpowiadały na wiele pytań, takich jak: Dzięki jakim zmysłom poznajemy otaczający nas świat? Czy jest ich pięć, czy może więcej? Jak człowiek, a także zwierzę wykorzystuje swoje zmysły? Czyje zmysły są sprawniejsze? Udowodniły także, że nie wszystko na co patrzymy, jest zawsze takie jakie nam się wydaje. Pokazały naszym studentom, że mózg zwiedziony nietypowym kontrastem, perspektywą, zestawieniem kolorów czy kształtów płata nam niesamowite figle! 

W drugim wykładzie dr hab. n. med. Rafał Czepczyński z Katedry i Kliniki Endokrynologii, Przemiany Materii i Chorób Wewnętrznych UMP zaprezentował temat: „Medycyna nuklearna - jak znaleźć i pokonać raka?” W wykładzie przedstawiona została rola promieniowania jonizującego w medycynie. Doktor Czepczyński zaprezentował możliwości diagnostyczne na przykładzie pozytonowej tomografii emisyjnej. Słuchacze dowiedzieli się, w jaki sposób przygotowywane są związki radioaktywne do zastosowania u człowieka, jak przebiega badanie. Mieli także możliwość obejrzenia obrazów prawidłowych oraz przykładów różnych chorób nowotworowych. Uczestnicy poznali również przykłady skutecznego leczenia onkologicznego udokumentowane obrazami całkowitej remisji.

W trakcie zadawania pytań nasi studenci udowodnili, że uważnie słuchają wykładowców i potrafili celnie wychwycić istotne szczegóły.

» Fotogaleria

 


SPOTKANIE MAŁYCH MEDYKÓW - STYCZEŃ 2020

W styczniu odbyło się ostatnie w tym semestrze spotkanie Projektu Mały Medyk UMP. Młodzi studenci wysłuchali dwóch wykładów i mieli możliwość zadania wykładowcom pytań.

Wykład pierwszy poprowadziły trzy uczennice ze Szkoły Podstawowej w Rudnikach. Marta Dominiak i Blanka Wieczorek z kl.1, oraz Rozalia Zgorzelska z kl.2. Były to jedne z naszych najmłodszych wykładowczyń. Dziewczynki zaprezentowały temat: „Koń-wspaniały przyjaciel człowieka”. W czasie wykładu przybliżyły informacje o koniach, ciekawostki, końskie rekordy Guinnessa oraz opowiedziały czym jest hipoterapia, jakie są jej rodzaje oraz korzyści z niej płynące, a także jak wyglądają zajęcia z hipoterapii.

W drugim wykładzie pt.: „Implanty ślimakowe” dr med. Wojciech Gawęcki, przybliżył słuchaczom tematykę funkcjonowania narządu słuchu, oraz uszkodzeń słuchu i możliwości leczenia. Opowiedział o historii powstania i funkcjonowaniu implantów ślimakowych. Przedstawił charakterystykę pracy lekarza laryngologa, oraz zachowania bezpieczne i zagrażające naszemu zdrowiu w kontekście słuchu.

» Fotogaleria

 


SPOTKANIE MAŁYCH MEDYKÓW - GRUDZIEŃ 2019

Ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie Małych Medyków odbyło się w poniedziałek 16 grudnia w auli Centrum Kongresowo-Dydaktycznego UMP.

Pierwszy, bardzo szczególny wykład na temat: „Trudy mojego dzieciństwa - naczyniaki”, przedstawili bracia Wiktor i Rafał Puchalscy, uczniowie Szkoły Podstawowej w Starym Mieście. W czasie wykładu Wiktor opowiedział historię swojego dzieciństwa, walkę z chorobą (23 operacje z powodu naczyniaków). W trakcie wykładu przybliżone zostały naszym słuchaczom pojęcia trzech rodzajów naczyniaków: jamistym, limfatycznym i płaskim.

Jako druga swój wykład „Co się kryje w naszych genach, czyli dlaczego jesteśmy jacy jesteśmy?” przedstawiła Pani prof. dr hab. n.med. Anna Latos-Bieleńska z Zakładu Genetyki Medycznej UMP. Był to wykład o genach, dziedziczeniu, o tym, jak można wpłynąć na działanie naszych genów oraz o chorobach genetycznych.

Życzymy wszystkim naszym studentom, ich rodzicom i opiekunom wspaniałych Świąt, dużej dawki odpoczynku i do zobaczenia w Nowym Roku.

» Fotogaleria

 


SPOTKANIE MAŁYCH MEDYKÓW - LISTOPAD 2019

Za nami kolejne spotkanie Małych Medyków, które odbyło się w poniedziałek 18-tego listopada. Tego dnia grupy przyniosły zbierane dary w ramach akcji Fundacji Redemptoris Missio - „Opatrunek na ratunek”. Zebraliśmy wspólnie imponującą ilość darów. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

Jako pierwsi wykład temat ziołolecznictwa wygłosili Hubert Kopczyński i Maksymilian Nowak, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach. Młodzi wykładowcy, nie tylko przekazali wiedzę na temat ziół, ale i zaprosili wszystkich na spacer „ziołowymi” uliczkami przy których znajduje się ich szkoła. Grupa przygotowała także pamiątkę z wykładu dla innych szkół - teczkę z opisami i prawdziwymi ziołami.

Drugi wykład poprowadził prof. dr hab. n. med. Juliusz Huber z Zakładu Patofizjologii Narządu Ruchu UMP. Wyjaśnił on młodym słuchaczom czy człowiek i kot chodzą podobnie. Odpowiedział na ciekawe pytania: Kto jest bardziej sprawny kiedy chodzi? Dlaczego gepard biega szybciej niż człowiek? Przedstawił działanie układów mięśniowego i nerwowego oraz wyjaśnił na czym polegają badania diagnostyczne mięśni, oraz poznamy działanie elektromiografu.

» Fotogaleria

 


Relacja z inauguracji projektu „Mały Medyk” w roku akademickim 2019/2020

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i wdrażany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, zgodnie z umową o dofinansowanie nr WND-POWR.03.01.00-00-U149/17-00

W dniu 29 października, już po raz ósmy w historii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, w auli Centrum Kongresowo-Dydaktycznego UMP, odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego dla najmłodszych studentów - uczestników projektu „Mały Medyk”.

Uroczystość zaszczycili obecnością Prorektora ds. Studenckich i Dydaktycznych prof. dr hab. Ryszard Marciniak oraz Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu prof. dr hab. Małgorzata Kotwicka.

Młodzi studenci zostali oficjalnie powitani w gronie studentów przez profesora Ryszarda Marciniaka, otrzymali indeksy, złożyli ślubowanie oraz wysłuchali uroczystego „Gaudeamus igitur”.

Po części oficjalnej przyszedł czas na wykłady.

Jako pierwsze swój zagadkowy temat „.m.m.m. - westchnienia pełne pasji…” wyjaśniły Nadia Sieńczak i Renata Dolata ze Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlara w Czapurach. Okazało się, że tajemnicze trzy „eMki” nawiązują do pierwszych liter pasji wielkiego poznańskiego Podróżnika - Patrona Szkoły oraz dwóch prywatnych zainteresowań samych dzieci. W czasie wykładu młodzi studenci dowiedzieli się ciekawostek o ukochanej przez Fiedlera największej wyspie świata (Madagaskar), o tanecznym przeistaczaniu się larwy w owada (Motyle), oraz o ciekawym sposobie wykorzystania sztuki kodowania (Minecraft). Mieli możliwość także rozprostować nogi i poćwiczyć w rytm muzyki, co wciągnęło nie tylko najmłodszych, ale i dorosłych :)

Drugi wykład poprowadził Pan Jacek Jarosz z Fundacji Redemptoris Missio, opowiadał młodym słuchaczom o misjach medycznych, a co najciekawsze krajem o którym mówił był właśnie Madagaskar. Tym sposobem nasi słuchacze jednego dnia otrzymali bardzo dużą dawkę wiedzy na temat tego kraju.

Po obu wykładach był czas na pytania, niektóre z nich zaskoczyły nawet samych wykładowców. Gratulujemy dociekliwości naszym studentom!

» Fotogaleria

 


Absolutorium studentów Projektu Mały Medyk UMP

Tegoroczna edycja Projektu Mały Medyk UMP dobiegła końca. W poniedziałek 10 czerwca nasi studenci spotkani się w Auli CKD na uroczystym absolutorium.

W pierwszej części zgromadzonych na sali powitał Rektor ds. Studenckich Prof. dr hab. Edmund Grześkowiak, obecni byli także przedstawiciele wydziałów Farmaceutycznego - Prodziekan ds. Studenckich prof. dr hab. Anna Jelińska oraz Nauk o Zdrowiu - Prodziekan ds. Studenckich dr hab. Jakub Żurawski.

Na początku młodzi studenci wysłuchali ostatnich wykładów. O tym do czego (nie)służy nos, ucho, przełyk, opowiedziały siostry Weronika i Anna Majchrzak ze Szkoły Podstawowej nr 88 w Poznaniu. Wykładowczynie opowiedziały o tym jakie ciała obce są najczęściej spotykanie u dzieci, które z nich są najbardziej niebezpieczne, oraz jak postępować w przypadku takiego zdarzenia.

Następnie Pani mgr Agata Dąbrowska z Zakładu Ratownictwa Medycznego UMP, przybliżyła naszym słuchaczom temat ratownictwa medycznego.

Po wysłuchaniu ostatnich w tym roku wykładów, tegoroczni uczestnicy projektu otrzymali dyplomy i upominki.

Po przerwie zostały ogłoszone wyniki konkursu na Projekt Badawczy i odbyły się krótkie prezentacje nagrodzonych projektów. Pierwsze miejsce otrzymał projekt w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Wojnowicach, badający natężenie hałasu. Wyróżnienia otrzymały, projekty:

Na koniec mieliśmy możliwość obejrzenia świetnego przedstawienia „Smog czy smok”, w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Poznaniu.

Dziękujemy serdecznie za całoroczną pomoc wolontariuszom z IFMSA, oraz ASMRiK.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i wdrażany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, zgodnie z umową o dofinansowanie nr WND-POWR.03.01.00-00-U149/17-00

» Fotogaleria

 


SPOTKANIE MAŁYCH MEDYKÓW - MAJ 2019

Przedostatnie z tegorocznych spotkań najmłodszych studentów naszej Uczelni - Małych Medyków, odbyło się w poniedziałek 13 maja w sali A Centrum Kongresowo-Dydaktycznego UMP.

Tym razem nasi młodzi wykładowcy Jakub Janny i Mikołaj Płóciniczak ze Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów, opowiedzieli swoim rówieśnikom, jak zdrowo żyć. Ich wykład zatytułowany był: „Z boiska do Medyka... czyli co robić, aby zostać sportowcem lub po prostu zdrowym człowiekiem”. Uczniowie poruszyli w nim ważne zagadnienia dotyczące współczesnego trybu życia, wytłumaczyli jak można odnaleźć sport w codziennym życiu oraz dlaczego warto uprawiać sport. Przedstawili jaka powinna być dieta sportowca, oraz opowiedzieli o możliwych kontuzjach. Na koniec sprawdzili uwagę słuchaczy quizem.

Podczas drugiego wykładu Pani Profesor dr hab. n.med. Anna Latos-Bieleńska z Zakładu Genetyki Medycznej UMP, w bardzo ciekawy sposób wyjaśniła naszym studentom „Co się kryje w naszych genach, czyli dlaczego jesteśmy jacy jesteśmy?”. Był to wykład o genach, dziedziczeniu, o tym, jak można wpłynąć na działanie naszych genów oraz o chorobach genetycznych.

Za miesiąc czeka nas uroczyste absolutorium i rozstrzygnięcie Konkursu na Projekt Naukowy Małych Medyków.

» Fotogaleria

 


SPOTKANIE MAŁYCH MEDYKÓW - KWIECIEŃ 2019

W kwietniu nasi studenci spotkali się bardzo późno i nietypowo, ponieważ we wtorek i dopiero ostatniego dnia miesiąca, tuż przed długim weekendem.

Tym razem także jako pierwszy (ponieważ musiał szybko wracać do swoich pacjentów w szpitalu) wystąpił dorosły wykładowca Dr hab. n. med. Piotr Eder z Katedry i Kliniki Gastroenterologii, Dietetyki i Chorób Wewnętrznych UMP, z wykładem, którego tytuł - "Skąd się bierze kupa?" - wzbudził ogromne zainteresowanie.

Dr Eder w swoim wykładzie poruszył szeroko rozumianą tematykę żywienia, prawidłowego odżywiania i zachowań prozdrowotnych. Przedstawił naszym studentom tematykę gastroenterologii w tym funkcjonowania, prawidłowości i schorzeń układu pokarmowego.

Jako drugie wystąpiły Klara Idzior i Hanna Maciejewska, uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Poznaniu. Młode prelegentki w bardzo wszechstronny sposób potraktowały wybrany temat - „Nogi”. Przedstawiona została budowa, funkcja oraz wpływ na życie człowieka kończyn dolnych. W czasie prezentacji omówiły kolejno etapy zmian w budowie nóg na przestrzeni wieków począwszy od człekokształtnych, pokazały prawidłową budowę najczęstsze wady kończyn dolnych, występujące u ludzi w XXI wieku. Wykładowczynie omówiły także metody diagnostyki, leczenia oraz formy ćwiczeń, znajdujących zastosowanie w leczeniu problemów stóp u ludzi oraz wyjaśniły słowo "podologia". Tym razem nie tylko słuchacze zadawali pytania, ale prelegentki urozmaiciły także swoją prezentację pytaniami, a dla uważnych słuchaczy miały przygotowane upominki.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i wdrażany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, zgodnie z umową o dofinansowanie nr WND-POWR.03.01.00-00-U149/17-00

» Fotogaleria

 


SPOTKANIE MAŁYCH MEDYKÓW - MARZEC 2019

Uczestnicy Projektu Mały Medyk w UMP, spotkali się 18 marca w auli CKD, aby po raz kolejny wysłuchać wykładów i zadawać pytania małym i dużym wykładowcom.

W pierwszym wykładzie Maja Dominiak, Agata Leśniak ze Szkoły Podstawowej w Rudnikach, odkryły przed naszymi słuchaczami wiele tajemnic związanych z witaminami. Uczennice wyjaśniły swoim rówieśnikom, co to są witaminy, dokonały podziału witamin, przedstawiły znaczenie witamin dla organizmu ludzkiego i efekty niedoborów witamin, oraz wytłumaczyły w jakich produktach witaminy występują w sposób naturalny. Na koniec przygotowały dla uczestników konkurs ze zdrowymi nagrodami.

Drugi wykład "Czy zawsze woda zdrowia nam doda?" zaprezentował dr hab. n. med. Piotr Rzymski z Zakładu Medycyny Środowiskowej UMP.  Uczestnicy wykładu mogli dowiedzieć się jaką rolę pełnią zasoby wodne i ich jakość, jakie są konsekwencje degradacji środowiska wodnego i co z tym wspólnego mają np. leki. Młodzi studenci usłyszeli dlaczego woda jest kluczowym elementem dbałości o środowisko naturalne, bezpieczeństwo żywności i zdrowie człowieka. Dowiedzieli się także w jaki sposób mogą każdego dnia mieć czynny wpływ na jakość i oszczędność wykorzystywanej wody.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i wdrażany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, zgodnie z umową o dofinansowanie nr WND-POWR.03.01.00-00-U149/17-00

» Fotogaleria

 


SPOTKANIE MAŁYCH MEDYKÓW - LUTY 2019

W poniedziałek 18 lutego po raz kolejny w auli CKD spotkali się najmłodsi studenci naszej Uczelni, uczestnicy Projektu Mały Medyk w UMP.

Tego dnia jako pierwszy, o bardzo trudnym temacie radioterapii opowiedział dr hab. n. med. Rafał Czepczyński z Katedry i Klinika Endokrynologii, Przemiany Materii i Chorób Wewnętrznych UMP. Zaprezentował on młodym studentom temat: „Medycyna nuklearna - jak znaleźć i pokonać raka?” W swoim wykładzie przedstawił rolę promieniowania jonizującego w medycynie. Zaprezentował możliwości diagnostyczne na przykładzie pozytonowej tomografii emisyjnej. Młodzi słuchacze dowiedzieli się, w jaki sposób przygotowywane są związki radioaktywne do zastosowania u człowieka i jak przebiega badanie. Mogli obejrzeć obrazy prawidłowe oraz przykłady różnych chorób nowotworowych i usłyszeć o przykładach skutecznego leczenia onkologicznego.

Drugi wykład „HOMEOPATIA czyli NIC ci nie pomoże..." wygłosił Maciej Michałek, uczeń Szkoły Podstawowej nr 88 w Poznaniu. Kolega Macieja, z którym wspólnie przygotowali wystąpienie, Bartek Maruszewski, nie mógł niestety uczestniczyć w poniedziałkowym spotkaniu. Młody Naukowiec opowiedział o tym, czym jest homeopatia i przybliżył jej historię oraz założenia z perspektywy współczesnej medycyny. Młodzi studenci mieli też możliwość obejrzenia doświadczeń przygotowanych i nagranych wcześniej na potrzeby wykładu.

» Fotogaleria

 


SPOTKANIE MAŁYCH MEDYKÓW - STYCZEŃ 2019

W ostatni poniedziałek stycznia, odbyło się kolejne spotkanie w ramach projekty Mały Medyk, podczas którego w pierwszym wykładzie „Chomiki - moja pasja”, uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Poznaniu, Anna Jaśkowiak i Zosia Malak opowiedziały swoim rówieśnikom o gryzoniach, a w szczególności chomikach. Młode wykładowczynie przedstawiły zwyczaje gryzoni, wyjaśniły jak gryzonie były i są wykorzystywane przez ludzi. Porównały najmniejsze i największe gryzonie świata i przedstawiły wiele ciekawostek oraz faktów związanych z hodowlą chomików.

W drugim wykładzie Pani profesor Danuta Januszkiewicz-Lewandowska z Klinika Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej UMP wyjaśniła młodym studentom „Jacy jesteśmy - podobni czy różni?”. Czy mamy genetycznych bliźniaków? Dlaczego różnimy się pomiędzy sobą? Czy ewolucja człowieka trwa nadal? Opowiedziała także dlaczego określone zdolności i zachowania cechują każdego z nas i dlaczego to właśnie czyni nas wyjątkowymi.

» Fotogaleria

 


SPOTKANIE MAŁYCH MEDYKÓW - GRUDZIEŃ 2018

3 grudnia odbyło się trzecie spotkanie Małych Medyków w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym UMP.

Tym razem pierwszymi wykładowczyniami były, mające 8 lat, Antonina Stańczyk oraz Barbara Baranowska, uczennice Społecznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Poznaniu. Dziewczynki w bardzo ciekawy sposób przedstawiły temat snu. Wyjaśniły dlaczego i jaki sen jest dla każdego ważny, z jakich faz składa się nasz sen i dlaczego należy spać w ciemności. Wiedzieliście, że sen zajmuje nam trzecią część naszego życia???

Następnie dr med. Wojciech Gawęcki przedstawił naszym studentom tematykę funkcjonowania narządu słuchu, oraz uszkodzeń słuchu i możliwości leczenia. Młodzi medycy poznali historię i funkcjonowanie implantów ślimakowych oraz dowiedzieli się jakie zachowania są bezpieczne, a jakie zagrażające dla naszego słuchu.

» Fotogaleria

 


SPOTKANIE MAŁYCH MEDYKÓW - LISTOPAD 2018

19 listopada 2018 r. odbyło się drugie spotkanie Projektu Mały Medyk UMP. Nasi uczestnicy przynieśli liczne dary zebrane w ramach akcji "Opatrunek na ratunek". Dary zostały przekazane Fundacji Redemptoris Missio.

Jako pierwsze wykład na bardzo aktualny temat: „Co zrobić, by zachować zdrowie i nie dać się chorobie?” wygłosiły Dominika Ciesielska i Kamila Chmaj uczennice szkoły podstawowej nr 11 w Poznaniu. Prelegentki bardzo dokładnie przedstawiły czym jest odporność i jak o nią dbać. Młodzi studenci dowiedzieli się także jakimi zachowaniami szkodzą swojemu zdrowiu, a jakimi je chronią i wzmacniają.

Drugi wykład: „Jak w medycynie badamy mięśnie?” poprowadził dla młodych studentów Prof. dr hab. n. med. Juliusz Huber z Zakładu Patofizjologii Narządu Ruchu UMP. Pan Profesor wyjaśnił czy człowiek i kot chodzą podobnie i kto jest bardziej sprawny kiedy chodzi. Wytłumaczył także dlaczego gepard biega szybciej niż człowiek oraz zaprezentował na czym polegają badania diagnostyczne mięśni.

» Fotogaleria

 


INAUGURACJA PROJEKTU - PAŹDZIERNIK 2018

Mały Medyk - inauguracja

W dniu 31 października odbyła się uroczysta inauguracja Projektu Mały Medyk w Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Już po raz siódmy uczniowie w wieku 6-12 lat zebrali się w Auli Centrum Kongresowo-Dydaktycznego UMP, aby otrzymać indeksy i zostać włączonymi do grona młodych studentów Projektu. W tym roku Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i wdrażany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, zgodnie z umową o dofinansowanie nr WND-POWR.03.01.00-00-U149/17-00, dzięki czemu poza wykładami uczestnicy wezmą także udział w warsztatach z ratownictwa medycznego oraz przygotują własne projekty badawcze, a ich rodzice mogą wziąć udział w bardzo ciekawych warsztatach z zakresu rozwoju kompetencji wychowawczych i społecznych.

Na pierwszym spotkaniu młodych studentów przywitał Prorektor ds. Studenckich prof. dr hab. Edmund Grześkowiak, obecni byli także przedstawiciele władz dziekańskich, prof. dr hab. Maria Iskra, Prodziekan Wydziału Lekarskiego II, oraz dr hab. n. farm. Violetta Krajka-Kuźniak, Prodziekan Wydziału Farmaceutycznego.

Pierwszy wykład „Magiczna medycyna w Harrym Potterze" przedstawiły Jadwiga Marcinkowska i Aleksandra Szymanowska uczennice Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wojnowicach. Następnie słuchacze dowiedzieli się czym są misje medyczne, o tym w bardzo ciekawy sposób i z własnego doświadczenia opowiedział im Pan mgr Jacek Jarosz, wiceprezes Fundacji Redemptoris Missio. Na koniec nasi uczestnicy zostali proszeni do włączenia się w charytatywną akcję Fundacji „Opatrunek na ratunek”. Zebrane dary zbierzemy i przekażemy Fundacji podczas kolejnego spotkania w listopadzie.

W tym roku w projekcie uczestniczy 20 grup (396 uczniów) ze szkół z Poznania i województwa wielkopolskiego.

» Fotogaleria