< Cofnij

Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018

W dniu 9 października 2017 r., już po raz szósty, odbyła się uroczysta inauguracja projektu Mały Medyk - Polska Akademia Dzieci w Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Spotkanie inauguracyjne zaszczycili swoją obecnością:
- prof. dr hab. Edmund Grześkowiaka - Prorektor ds. Studenckich, który serdecznie przywitał przybyłych uczniów,
- dr hab. Lidia Gil - Prodziekan ds. Nauki i Stopni Naukowych z Wydziału Lekarskiego II,
- prof. dr hab. Anna Jankowska - Prodziekan ds. Nauczania w Języku Angielskim i Współpracy z Zagranicą z Wydziału Nauk o Zdrowiu,
- prof. dr hab. Stefan Sajdak z Kliniki Ginekologii Operacyjnej UMP.

Ponad 400 uczestników tegorocznego projektu zostało włączonych do grona młodych studentów, otrzymało swoje indeksy, złożyło ślubowanie i wysłuchało uroczystego Gaudeamus.

Po zakończeniu części oficjalnej pierwszy wykład wygłosiła niespełna dziewięcioletnia Ania Skorupska, absolwentka ubiegłorocznej edycji Małego Medyka. Prelegentka swoje wystąpienia zatyutułowała „Magia sportu, jako moc młodego naukowca”. Po wykładzie na słuchaczy czekała niespodzianka. Dzięki współpracy nawiązanej pomiędzy UMP a Stowarzyszeniem „Teatr z Głową w Chmurach”, nasi młodzi studenci mogli zobaczyć pokaz akrobatyczny w wykonaniu aktorów teatru i trenerów Szkoły Akrobatycznej.

W trakcie drugiego wykładu tematykę misji medycznych przybliżyła studentom Pani Justyna Janiec-Palczewska z Fundacji Redemptoris Missio, która zachęcała także do wzięcia udziału w aktualnej akcji Fundacji „Opatrunek na ratunek”.

» Więcej zdjęć