Grudniowy Mały Medyk

Ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie Małych Medyków, odbyło się w poniedziałek 11 grudnia.

Tym razem było trochę magicznie, ponieważ pierwszy wykład dotyczył „Magicznej Medycyny w Harrym Potterze”. Przygotowały go i przedstawiły uczennice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojnowicach, Jadwiga Marcinkowska i Aleksandra Szymanowska. Dziewczyny interesują się serią książek autorstwa J.K. Rowling i w bardzo ciekawy sposób połączyły wątki literatury ze współczesnymi metodami i środkami leczniczymi.

Jako drugi o tym "Jak działają mięśnie" opowiedział prof. dr hab. n. med. Juliusz Huber z Zakładu Patofizjologii Narządu Ruchu UMP. Pan Profesor przyznał, że jego prezentacja, podczas kilku lat, kiedy odwiedza z wykładami studentów naszego projektu, ewaluowała. A tym razem nasz wykładowca musiał wykazać się nie tylko wiedzą lekarską, ale i weterynaryjną, ponieważ wśród pytań były nawet takie, które dotyczyły anatomii słonia.