Marcowy Mały Medyk

W poniedziałek 19 marca odbyło się kolejne spotkanie młodych studentów, w ramach projektu Mały Medyk w UMP.

Tego dnia w rejestracji pomagali nam uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Czempiniu Jan Ratajczak i Stanisław Krystian Kaźmierczak.

Pierwszy bardzo ciekawy wykład pt. „Muzyka łagodzi obyczaje” przedstawiły uczennice Szkoły Podstawowej w Czempiniu - Joanna Kłonicka i Anna Dolińska. Dziewczyny nie tylko przybliżyły tematykę muzyki i muzykoterapii, ale i włączyły słuchaczy do czynnej zabawy.

W drugim wykładzie dobrze znana naszym słuchaczom, Pani dr n. med. Kamila Stawczyk-Eder z Katedry i Kliniki Gastroenterologii, Żywienia Człowieka i Chorób Wewnętrznych UMP wyjaśniła wszystkich „skąd się bierze kupa”, czyli opowiedziała o pracy układu pokarmowego, diecie i higienie, istotnych dla naszego zdrowia.

» Film 1
» Film 2